KP: Slavia HK C - Jiskra Jaroměř 6:2

V neděli 3. února se hrálo v Hradci Králové utkání krajského přeboru Slavia C - Jaroměř A, které skončilo výsledkem 6:2 pro domácí.
Pojďme se krátce podívat na jednotlivé šachovnice:
1. Tomáš Prouza zvolil proti Šolcovi skandinávskou obranu. Odvážně obětoval věž za nepříjemného jezdce na d6 a pěšce, což mu zajistilo nerozhodný výsledek.
2. David Bém se bil se zkušeným Radkem Novákem jako lev, ovšem kamennou zeď soupeře se mu provalit nepovedlo. Po ztrátě pěšce podlehl v koncovce lehkých figur - partie se dohrávala jako poslední.
3. Petr Staněk a Mirek Tichý rozehráli zavřenou sicilskou. Po uzavření středu obsadil bílý volný b-sloupec, získal pěšce a přes Petrovu urputnou snahu vnést na šachovnici maximální chaos (obětoval kvalitu a několik pěšců) nakonec rozhodla hrozba matu na g7.
4. Radka Růžičková a Petr Marek se ve španělské obraně dohodli na remíze po výměně několika pěšců a zajímavé figurové hře s oboustrannými možnostmi.
5. Mirek Martinovský přišel proti Smolejovi po netradičním zahájení (1.d4 d5 2.Jc3) a velkých rošádách o pěšce g6 a po vytvoření volného pěšce e6 a jeho proměnu v dámu musel kapitulovat.
6. Honza Kuneš se se svým bývalým spoluhráčem Petrem Přibíkem dohodl na remíze asi po čtvrthodině hry (a proto dostal za úkol napsat tuto reportáž).
7. Roman Kudr ztratil proti Baničovi po chybě v zahájení věž a přes bojovný výkon a určité možnosti ve střední hře se mu partii zachránit nepodařilo.
8. Luboš Hubka a Ivan Picek podepsali po dlouhém boji nerozhodný výsledek v koncovce stejnobarevných střelců.
 
Honza Kuneš