Matyáš Nárožný zvítězil v Rychnově n/K

V sobotu 30. března se v Rychnově nad Kněžnou hrál šachový turnaj mládeže. Především pro začínající hráče šlo o skvělou příležitost, jak se vyhnout vítězům Velkých Cen a vyhrát nějakou tu partii. Báječné bylo, že se hrálo venku za nádherného slunečného počasí. Turnaje se zúčastnilo 16 hráčů a Jaroměř reprezentovali tři talentovaní žáci.
 
Roli favorita potvrdil nejstarší z účastníků Matyáš Nárožný (6b/7). I přesto, že mu na paty šlapal mladý Vlček (a to mu sahal asi po kolena), dokázal ho Matyáš ve vzájemné partii porazit. Po zásluze se tak s jednou porážkou (s Ivou Archlebovou) a šesti výhrami umístil na prvním místě! Gratulujeme! Potvrdil tak svou věkovou a výkonnostní dominanci na tomto turnaji. Matyáš hraje klidnou a rozvážnou hru, což se mu určitě do budoucna zúročí. Pod vedením trenéra Sourala se bude určitě rychle zlepšovat a stane se dobrou posilou pro jaroměřský oddíl.
 
První nasazený Matěj Moravec (3,5b/7) zahájil turnaj nešťastně. Potom však zabojoval a kromě výhry s Jáchymem získal další dvě vítězství a ještě k tomu remízu. Největší radost na turnaji udělala Matějovi asi růžová třpytivá opeřená propiska, kterou získal za své výkony. Matěj je talentovaný hráč, ale občas hraje moc rychle. Častým hraním na turnajích a pravidelným tréninkem svůj styl vypiluje, a určitě se stane silným hráčem.
 
Dalším hráčem Jaroměře ve startovním poli byl Jáchym Bém (3b/7). Na turnaji hrál solidně, po neúspěšném začátku se ale vzchopil, a další partie už vypadaly o dost lépe. Zajímavostí, a vcelku smůlou, bylo, že Jáchym na turnaji narazil na oba spoluhráče. Na turnaji hrál solidně a myslím si, že ho též čeká zářná šachová budoucnost.
 
V turnaji bodovaly i dvojčata Eva Archlebová a Iva Archlebová, obě s pěkným ziskem 3 bodů.
Turnaj dopadl skvěle, děti byly, troufám si říci, nadšené a bodově jsme na tom vůbec nebyli špatně. Nezbývá než doufat, že se objeví více takových turnajů, které přilákají další začínající hráče do světa šachu.
 
Alois Martínek