Aktivní šachové kroužky

Trenér Karel Soural vede letos kroužky mj. na ZŠ Česká Skalice, ZŠ Rychnovek a ZŠ Velká Jesenice. Karel patří ke zkušeným trenérům, kteří pro mládež dělají maximum. V rámci kroužků uspořádal dlouhodobé kontrolní turnaje systémem každý s každým.
 
Prvenství v ZŠ Velká Jesenice získal Dominik Uždil se ziskem 7,5b/9. Na paty mu šlapal především Vojta Bělobrádek se 7b.
 
 
V turnaji v ZŠ Rychnovek zvítězil Darek Zolman6,5b/7 před mladším bráchou Teodorem Zolmanem, který vybojoval 6 bodů a prohrál pouze ve vzájemné partii.
 
 
V úterý 26. 3. 2019 uspořádal Karel také turnaj na ZŠ Police nad Metují pro žáky ZŠ. Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol tempem 2x20 minut na partii. Zasoutěžit si přišlo 17 hráčů z 5ti oddílů a škol. Pohár a první místo vyhrál Martin Vajsar, před 2. Danielem Pacourkem (oba 7,5b) a 3. Přemyslem Řezníčkem. Na 4. příčce skončila nejlepší dívka Stela Archlebová (oba 6,5b). V turnaji úspěšně reprezentoval náš oddíl Matyáš Nárožný, který chodí do kroužku na ZŠ Česká Skalice. Matyáš uhrál 5 bodů a umístil se na pěkném 7. místě. Gratulujeme!
 
Velkou výhodou turnaje bylo, že nebyl rozdělen na věkové kategorie ani podle výkonností. Často se tak za šachovnicí utkali děti s dorostenci. Začínající hráči mohli něco okoukat od zkušenějších borců a špunti z první třídy mohli třeba porazit deváťáka.
Na závěr přidávám motivační odkaz: 13 důvodů proč hrát šachy!
 
Petr Staněk