Početná účast na Krajském kole přeboru školních družstev

Ve čtvrtek 23. 1. 2020 proběhl tradičně v sokolovně Třebechovicích p/O Krajský přebor škol. Turnaje se zúčastnilo 130 hráčů ve 30 nejlepších týmech z Královéhradeckého kraje ve třech kategoriích (1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a studenti SŠ). Náš oddíl měl mezi postupujícími družstvy z okresních kol plno zástupců v několika družstvech. O konečném pořadí rozhodoval počet všech uhraných bodů na šachovnicích bodů dle olympijského hodnocení.
 
V kategorii 1. stupeň ZŠ skončil ve vyrovnané skupině na 7. příčce tým ZŠ Meziměstí, kdy náš oddíl reprezentovali 1. Archlebová Iva 2,5b/9, 2. Archlebová Eva 3b/9 a 3. Muzikář Lukáš 2,5b/9.
O příčku za nimi skončilo družstvo ZŠ velká Jesenice: 1. Pavel Klempíř 2b/9, 2. Bělobrádek Vojtěch 3,5/9, 3. Knopp Nicolas 4b/9, 4. Bělobrádek Jakub 2,5/9.
 
V kategorii 2. stupeň ZŠ se 3. příčce umístil Tomáš Dřízal s 5b/6, který nastupoval na 4. šachovnici za tým Jiráskovo Gymnázium Náchod.
Na 4. místě celkového pořadí skončila ZŠ Police nad Metují. Na první šachovnici uhrál Přemysl Řezníček pěkných 4,5b/9.
Gymnázium J. Žáka Jaroměř reprezentovalo družstvo ve složení 1. Šárka Marxová 3b/9, 2. Vojtěch Korityák 5,5b/9, 3. Ondřej Zolman 4b/9 a 4. Matyáš Zíka 2,5b/9. Družstvo bylo oproti okresnímu kolu oslabené o dva hráče z důvodu nemoci, ale i tak se umístili na pěkném 6. místě.
 
V nejstarší kategorii reprezentovala náš oddíl v barvách Gymnázia Broumov na 4. šachovnici Stela Archlebová. Předvedla skvělý výkon se ziskem 6,5b/9.
 
Já (Petr Staněk) jsem byl přítomen jako doprovod z mojí školy SOA Náchod. Přítomen byl kromě zástupců jednotlivých škol také trenér Karel Soural a rozhodčího v nejmladší kategorii dělal David Bém.
 
Všichni zúčastnění si odvezli věcnou cenu a diplom na nástěnku ve škole. V každém družstvu, kde startovali hráči z našeho oddílu, dosáhl vždy minimálně jeden solidní individuální úspěch. Poděkování patří i pořadatelům v čele p. Slavíkem za dobře zvládnutou akci.
 
Pořadí kategorii: 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ,
 
Petr Staněk