Letní turnaje v Červeném Kostelci a Bouzově

V sobotu 25. 7. 2020 se konal v Červeném Kostelci rapid turnaj za účasti 44 hráčů. Hrálo se 7 kol tempem 2x10 minut + 5 s. TJ Jiskru Jaroměř reprezentovalo sedm hráčů. Akce pořádaná Jardou Vackem na zahrádce hotelu Černý kůň v proběhla ve velmi přátelské atmosféře a rozhodčí Petr Čechura nemusel řešit žádné spory a problémy. Celý turnaj by se dal označit jako souboj mládí se zkušenostmi. Velké množství talentované mládeže z Lípy, Rychnova, Náchoda, Jaroměře a ostatních oddílů čelila zkušeným hráčům a kladla jim velké problémy. O "nečekané" výsledky nebyla nouze. O tom se přesvědčili hned tři hráči (Milan, Roman, Honza) našeho oddílu, kteří prohráli s Ivou Petirovou z Trutnova. Největší bodový zisk 4,5b za náš oddíl uhrál Milan BorůvkaStela Archlebová s 3,5b skončila druhá mezi hráči našeho oddílu, když s Honzou a Romanem uhrála krásný pod a půl.
Roman Kudr 3,5b s Honzou Kunešem 3b pojali turnaj jako společenskou událost a pořadí pro ně nebylo tím nejdůležitějším. Davida Lesáka 2,5b by remíza s dědou mohla motivovat k intenzivnějšímu studiu královské hry.
Iva a Eva Archlebovy sbíraly cenné zkušenosti a uzavíraly pořadí celého turnaje. Příště to bude určitě lepší!
Autorem fotografií je Robert Duch.
  
Milan Borůvka
 
Na rapidu v Bouzově 11. 7. uhrál Petr Jecha 5b/9 a obsadil v konkurenci 52 hráčů 13. příčku. Gratulujeme!