Rapid Červený Kostelec

V sobotu 3. 7. 2021 byl sehrán již 13. Červenokostelecký rapid. Účast 39 hráčů se dá označit jako očekávaná. Nejvíce zástupců (celkem 8) měl ŠK Lípa, nejvzdálenější hráč přijel až z Písku. Z našeho oddílu se zúčastnilo 5 šachistů.
Nejlépe umístěným na 10. místě se stal Tomáš Prouza se ziskem 5,5 bodu. Střídal pěkné partie se slabšími. O lepší umístění se připravil v posledním kole, kdy měl dlouho materiálovou převahu, ale nakonec neuspěl. Většinu turnaje odehrál na předních šachovnicích.

Celkové 15. místo obsadil Miroslav Martinovský s 5 body. Ze tří prohraných partií podlehl kupodivu na čas pouze s „bronzovým“ Viktorem Veleckým. Ten po partii řekl, že čas ho zachránil v prohrané pozici. Z pohledu pisatele těchto řádků byla však pozice jen mírně lepší.

Konečnou 18. příčku obsadil se ziskem 4,5 bodu Jan Kuneš. Špatně hospodařil s časem a v jedné dobře rozehrané partii na čas úplně zapomněl. Jinak předváděl solidní hru, za kterou by si zasloužil lepší umístění.

Na 24. místě skončila Stela Archlebová také s 4,5 body. Ze sedmi zástupců něžného pohlaví byla druhá nejlepší. V poslední partii se předvedla jako velká bojovnice, když dokázala „otočit“ zcela prohranou partii.

Na 38. místě skončila Vendula Jarešová s 2,5 body. Bojovala srdnatě a umístění neodpovídá její hře. Dle pomocného hodnocení předstihla neuvěřitelných dvanáct soupeřů!

Ještě zbývá dodat, že se hrálo 9 kol tempem 10 minut + 2 vteřiny na partii. Očekávaným vítězem turnaje se stal FM Pavel Jirásek před Jakubem Šafaříkem a Viktorem Veleckým. O hladký průběh turnaje a příjemně strávený čas se postarali ředitel turnaje Jarda Vacek, rozhodčí Petr Čechura a personál restaurace Černý Kůň, za což jim patří poděkování. Byl to velice povedený turnaj, hraný na čerstvém vzduchu za pěkného počasí.