KP škol KHŠS v Hostinném

V úterý 22. 3. se v Hostinném konalo KP školních družstev. Mezi 7 startujícími školami v prvním stupni, které postoupili jako nejlepší z okresních kol, úspěšně reprezentovali hráči našeho oddílu týmy ZŠ Meziměstí a ZŠ Velichovky.
ZŠ Meziměstí, v sestavě Eva Archlebová, Iva Archlebová, Lukáš Muzikář a Eliška Kociánová, vítězové okresního přeboru předvedli pěkné šachy a přivezli plno bodů. 
 
ZŠ Velichovky, v sestavě Tadeáš Dostál, Hynek Halenár, Adam Bém a Dominik Dvorský, druzí z OP v Náchodě, se soupeřů nezalekli a s často zkušenějšími hráči sehráli vyrovnaná utkání.
 
O týden později (škoda, že se vše nehrálo najednou) opět v úterý 29. 3. se konala kategorii Středních škol. Konkurence byla veliká, někteří ze soupeřů měli rating přes 2000 a hrají pravidelně ligové zápasy za dospělé. Pohledy celé Jaroměře a širokého okolí se v úterý upínaly na tým Gymnázium J. Žáka Jaroměř. Ve složení kapitánka Šárka Marxová, Vojta Korityák, Ondra Zolman a Martin Tauchman. V průběhu turnaje porazili Gympl Náchod a remizovali s týmem Gymnázia Broumov a Zemědělským gymnáziem Hořice. Výkony všech hráčů Jaroměře byli lepší než jejich aktuální rating.
V družstvu Gymnázium Broumov, které skončilo na 4. příčce, hrála úspěšně Stela Archlebová.
 
Všem zúčastněným gratulujeme. Děkuji také přítomným rodičům a pedagogům za podporu a doprovod hráčů. 
 
 
Petr Staněk