Oddílový přebor 2022

Oddílovým přeborníkem v rapid šachu na závěr roku 2022 se stal Pavel Prouza.  
Ve čtvrtek 29. 12. 2022 dopoledne se v naší klubovně v Jaroměři konal Oddílový přebor TJ Jiskra Jaroměř v rapid šachu. Hrálo se 7 kol tempem 2x10 minut na partii. Za šachovnicí se utkalo 16 hráčů našeho oddílu včetně talentovaných mládežníků a partie sledovali tři diváci. Já jsem byl tentokrát v roli nehrajícího rozhodčího. Ceny do turnaje věnovali Mirek Martinovský, Josef Voborník (tvůrce hlavolamů a zakládající člen oddílu) a já.
Po boji nakonec zvítězil Pavel Prouza s 5,5 body. Druhý skončil na pomocné hodnocení Tomáš Prouza také s 5,5 body. Třetí místo obsadila Radka Staňková s 5 body. Nejúspěšnějším žákem se stal celkově 7. Přemek Řezníček, když vybojoval 4 body a nejlepší rodinné družstvo byli Halamkovi. Turnaj proběhl v pohodové atmosféře a bylo super, že jsme se mohli sejít a zahrát si šachy mezi svátky. Další turnaj, tentokrát pro mládež, pořádáme 7. 1. 2023 v DDM Klíč.
 
 
Petr Staněk