Opět v Jeseníku

V polovině srpna 13. - 21. 8. 2022 se v lázeňském městě Jeseník uskutečnil tradiční šachový turnaj. 211 šachistů a šachistek hrálo ve dvou openech A a B solidním vážným tempem (ne jak u nás v KP). Na turnaj se pravidelně vracíme pro jeho atmosféru, krásné hrací prostory, pořadatelsky špičkově organizovaný turnaj vč. online přenosů, občerstvení, doprovodných akcí atd. Samotné město a Lázně Jeseník a okolí lákají k výletům a doplní energii nejen na šachy.
 
Pro nás to byl návrat po roční přestávce. V turnaji A hrála úspěšně Radka Staňková. Turnaj zahájila skvěle po remíze s Robinem Olšarem (2046, Opava) a výhře s Bohuslavem Křenou (1948, Kuřim), kterého přehrála bílými ve francouzské, se dostala na online. Zvítězila jí ještě ve 4. kole s Josefem Mayerem (1960, Prušánky) v pěkně hrané věžové koncovce a v napínavé útočné partii po velkém boji v 7. kole se Stanislavem Mezovským (1999, Slavkov u Brna). S konečným výsledkem 4,5b/9 a výkonem 1951 je spokojená a v celkovém pořadí si polepšila o 20 míst oproti nasazení. Gratulujeme!
Já jsem byl letos v roli kouče a doprovodu. Mimo šachy jsme stihli pár výletů (Rešovské vodopády, Zlaté Hory, Karlova Studánka, Šumperk) a také procházky v nahoře lázních. Radka zdolala několik vrcholů do Horobraní a celkově jsme si turnaj/dovolenou maximálně užili.
 
Petr Staněk