David Míl přeborníkem ZŠ Velichovky

V pátek 2. 6. 2023 jsme společně s Andreou Matoušovou z DDM Klíč uspořádali ve Velichovkách přebor místní základní školy. Turnaje se zúčastnilo 12 dětí většinou z šachového kroužku. Hrálo se 5 kol tempem 2 x 10 minut na partii.
První místo, pohár a medaili pro vítěze získal po velkém boji David Míl se 4b/5. Druhou příčku osadil díky bojovnému výkonu Mikuláš Šubrt také se 4b. Třetí místo a bronzovou medaili vybojoval Dominik Dvorský s 3,5b. Skvěle hráli také 4. Václav Rejchrt a 5. Adam Bém oba se 3b. Neztratila se ani děvčata, když nejlépe si vedla na celkovém 6. místě Aneta Hoffmannová se 3b a druhá dívka Magdaléna Petirová s 2,5b obsadila 7. příčku. Pochválit ale zaslouží všichni žáci, bojovali až do posledního tahu a sehráli plno napínavých partií. Ve Velichovkách se i díky paní Matoušové o šachovou budoucnost bát nemusejí. Šachové akce mají ve Velichovkách již několikaletou tradici a žákům se daří také v okresních a krajských přeborech školních družstev.