Vítězové Přeboru Gymnázia J. Žáka a ZŠ Křišťál jsou Vojta Zeman, Jáchym Bém a Kryštof Janás

Ve čtvrtek 8. 6. 2023 jsem v učebně sexty na Gymnáziu Jaroslava Žáka v Jaroměři uspořádal přebor šachového kroužku Gymnázia a ZŠ Křišťál, který byl otevřený pro všechny zájemce z obou škol. Cestu za šachovnici si našlo 12 šachistů. Hrálo se společně a vyhlašovali se tři kategorie - gymnázium vyšší, nižší a ZŠ + speciální diplom pro "nějšachovější třídu". Soutěžící čekalo 5 kol rapid tempem 2 x 10 minut na partii. Všichni bojovali do závěrečného kola o každé políčko. Ti mladší sehráli proti starším často vyrovnané partie.
Vítězem turnaje a přeborníkem Gymnázia J. Žáka se stal těsně Vojta Zeman z 1. A se 4 body, když získal pohár a zlatou medaili. Druhou stříbrnou příčku v kategorii vyššího gymnázia obsadila také ze 4 body Šárka Marxová ze sexty a třetí byl Lukáš Karas z 3.A.
Pohár a zlatou medaili pro přeborníka nižšího stupně Gymnázia J. Žáka (prima až kvarta) vyhrál po skvělé hře, druhý v celkovém pořadí, Jáchym Bém z sekundy. Druhou příčku obsadil Petr Záliš se 3 body z tercie a třetí bronzovou příčku vybojoval Nathan Holda ze sekundy, také s 3 body. Skvěle hrál také Adam Fajfr. Příští školní rok můžou postavit silné družstvo do kat. 2. stupně ZŠ v Okresním přeboru škol.
Přeborníkem ZŠ Křišťál se stal po skvělé hře Kryštof Janás, nejlepší s 3 body. Stříbrnou příčku vybojoval Radek Rejchrt a bronzovou medaili získal Vítek Klimt, oba se 2 body. Velkou pochvalu zaslouží také Matěj Klimt a Vojta Ševčík.
Turnaj se povedl, každý šachista dokázal alespoň jednou zvítězit - dát soupeři šach mat. Cen a sladkostí bylo víc než účastníků. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za vzorné chování a bezproblémový průběh, DDM Klíč za ceny a diplomy, oddílu TJ Jiskra Jaroměř za zapůjčený šachový materiál a především vedení Gymnázia a ZŠ Křišťál za podporu, propagaci a pěknou hrací hrací místnost. Příští rok počítám určitě s početnější účastí.