Open Hradec Králové 2023

V termínu 4. -  11. 11. 2023 se v Hotelu Černigov v Hradci Králové uskutečnil tradiční Fide Open v rámci CZECH TOUR, hraný zároveň jako Krajský přebor jednotlivců. V hlavním turnaji se v 9 kolech, tempem 2 x 90 minut + 30 s na tah, utkalo 76 účastníků. Náš oddíl reprezentovala pětice statečných.
 
Nejlépe si vedl Oldřich Wenke s 5,5b, který do poslední partie bojoval o místo na bedně mezi nejlepšími hráči kraje.
 
Spokojený se svým výkonem nebyl Milan Borůvka s 5 body.
 
Obávaným hráčem se stává Vojta Zeman s 4,5 body, když např. v prvním kole pěkně porazil Rusnáka (elo 1971).
 
Díky povedeným závěru turnaje se nejlepší ženou v kraji stala Šárka Marxová s 3,5 body. Vyhrála šachovou knížku.
 
Při své turnajové premiéře se povedenou hrou předvedl Tobiáš Raule. Na první kolo přijel přímo z KPŽD. V turnaji se zlepšoval partii od partie a zakončil ho výhrou v posledním kole.
Hráčům přijelo fandit také několik diváků z našeho oddílu.
 
V neděli 5. 11. se konal turnaj v rapid šachu (53 účastníků), na 7 kol tempem 2 x 10 minut + 5 s na tah. Z našeho oddílu si přijeli zahrát čtyři nadšenci: Tomáš Prouza 4,5b, Šimon Krása 2,5b, Bartoloměj Houšť 2b a Kryštof Balcar 1b.
 
pořadí open, rapid, partie
 
Petr Staněk