MČR žen v bleskovém šachu

V sobotu 9. 12. 2023 se v Pardubicích konalo MČR v blesku. Náš oddíl reprezentovaly Šárka Marxová a Radka Staňková. Lépe se dařilo Šárce. Své dojmy z turnaje shrnuly v krátké reportáži.

Šárka:
Letos se hrálo v domě kultury Dukla v Pardubicích. Tempo bylo nastaveno na 3 min. + 2s za každý tah. V prvních dvou kolech jsem dostala o hodně silnější soupeřky, se kterými jsem po vyrovnaném boji i vlivem hry na posledních vteřinách prohrála. Poté jsem se dostala na zadní šachovnice, kde se daly i silnější soupeřky porážet. Po devátém kole, po kterém byla pauza na oběd jsem měla přesně 50% bodů. K obědu byl buď kuřecí řízek nebo španělský ptáček. Po obědní pauze nás čekaly poslední čtyři kola, kategorii OPEN kol šest. S posledními čtyřmi koly jsem spokojená, jelikož jsem získala 2,5 bodu ze čtyř možných. Již zmiňovaná čtyři poslední kola jsem hrála zhruba v polovině startovního pole. V polovině startovního pole jsem i skončila, konkrétně na 24. místě z 50 hráček. 50 hráček v kategorii žen prý byla rekordní účast. V kategorii dorostenek (2005 a ml.) jsem skončila na 9. místě. Vyhlášeno bylo nejlepších deset dorostenek, tudíž jsem obdržela hodnotnou věcnou cenu. S výsledkem v turnaji jsem spokojená. S výkonem 1643 rovněž. Jen je škoda, že se turnaj příští rok uskuteční v Brně, jelikož si myslím, že Pardubice se nachází ideálně v rámci České republiky.

Radka:
V sobotu 9.12. 2023 jsem měla možnost se zúčastnit MČR žen v bleskovém šachu. Letos se tato významná akce konala v nedalekých Pardubicích, což mě potěšilo. Hrálo se v kulturním domě Dukla, který sice už něco pamatuje, ale pořadatelé měli vše výborně zorganizované, atmosféra byla velice příjemná a přátelská. Uhrála jsem nakonec jen 6 bodů ze 13ti partií, což není žádná sláva, ale v konkurenci našich nejlepších hráček a mnoha talentovaných juniorek to mohlo klidně dopadnout i hůř. Několikrát jsem soupeřky sice přehrála, ale měla jsem bohužel, jak se říká, pomalejší ruku. Děkuji všem za opravdu příjemně strávený den a taky rozhodčím, že nás před každým kolem dokázali rozesmát🙂.