Eva a Iva vybojovaly medaile na KP mládeže v rapidu

Sobotní dopoledne 6. 4. 2024 se v Červeném Kostelci uskutečnil Krajský přebor mládeže v rapid šachu. Hrálo se 7 kol tempem 2 x 15 minut na partii + 5 s na tah. Pořadatelé Petr Čechura a Petr Dusbaba zvolili pěkné prostředí pro hru - sál místního kina. Pro hráče a doprovod byla k dispozici odpočinková místnost a občerstvení. Cestu za šachovnici si našlo celkem 54 chlapců a děvčat ve třech kategoriích. Bojovalo se nejen o medaile, ale i o postup na MČR jednotlivců v rapidu.
V turnaji HD12 bojoval statečně až do posledního kola Kryštof Balcar. Nakonec získal 3b/7 s výkonem 1172, když měl navíc v partii dobré šance s favorizovaným Zíkou. V posledním kole podcenil slabšího soupeře a nechal se strhnout k rychlé hře.
V turnaji HD14 uhrály Eva Archlebová a Iva Archlebová shodně 3,5b/7, což oběma zajistilo stříbrnou a bronzovou medaili v kategorii dívek. Gratulace!
Tonda Novotný, který neměl svůj šachový den, získal 1b/7. Turnaje obou nejstarších kategorií byl plný kvalitních soupeřů a nejlepších hráčů z kraje (Kroulík, Vlček, Šimůnek, Krautschneider). Naše čtveřice se ve vzájemném měření rozhodně neztratila.