Tonda Korityák přeborníkem ZŠ Velichovky

Ve středu odpoledne 1. 6. 2016 se na ZŠ Velichovky uskutečnil přebor žáků v šachu. Za šachovnici si našlo cestu 11 odvážlivců (9 chlapců a dvě dívky). Hrálo se švýcarským systémem na 5 kol tempem 2x10 minut na partii. Rozhodčím jsem byl já a Radka Růžičková. Turnaj proběhl v přátelské atmosféře a těšil se zájmu ostatních dětí ze školní družiny. Vítězem a přeborníkem školy se stal Tonda Korityák se ziskem 4,5 bodu. Sehrál pěkné partie a zaslouženě zvítězil. Stříbrnou medaili získala se stejným počtem bodů Šárka Marxová. V bojích na 64 polích se nevzdává a bojuje až do konce. Bronzovou medaili vybojoval Honza Otman s 3,5 body. Předváděl neohrožené výpady dámou do soupeřova tábora. O medaile statečně bojoval do posledního kola Vojta Korityák. Sice skončil čtvrtý, ale „na lopatě“ měl jak Tondu, tak i v posledním kole Šárku. Turnaj se povedl i dalším hráčům. Vojta Dostál, Johana Králičová, Ondra Holemář, Tomáš Abrahám, Matěj Kolaja, Ríša Hegr a Tomáš Verner si na závěr vysloužili za odvahu a předvedenou hru bouřlivý potlesk. Většina dětí chodí do šachového kroužku pod DDM Klíč a medailisté hrají šachy závodně za TJ Jiskra Jaroměř. Domů si děti odnesly medaile, pěkné diplomy a pamětní listy, ceny a především zážitky. Děkuji také zaměstnancům školy paní ředitelce Pekárkové a paní vychovatelce Šubrtové za pomoc s uspořádáním sportovní akce pro děti, zajištění cen a diplomů.