25. ročník Open Klatovy

První týden v červenci jsme ve dvou vyrazili na turnaj O pohár města Klatov. Přivítalo nás krásné letní výletové počasí, příjemné ubytování pár kroků od reprezentativního hracího sálu v místním kulturním domě a na dohled Šumava. Hrálo se 9 kol “KP“ tempem 2 x 120 min. + 30 s. na tah. V hlavním turnaji A - UNIQA Cup v konkurenci 89 soupeřů z toho 11 s titulem velmistr nebo mistr s průměrným elem turnaje 2028 zvítězil GM Neuman s 8 b. Součástí festivalu bylo plno doprovodných akcí – rapid, blicák, volejbal, fotbal, pin-pong...

Celkem se dařilo Radce Růžičkové. Uhrála 4,5 bodu a polepšila si oproti nasazení o 31 míst (+3 =3 -3, s výkonem 2072)! Často využívala chyb soupeřů, jejich násilnou hru na výhru. Remizovala s FM Kozákem (2138, Slavoj Litoměřice), porazila mj. nasazené hráče Bartoníčka (2039, Garde Kaznějov) a Kunce (2015, Praha Smíchov) a v posledním kole dala Novotnému (1933, Desko Liberec) dokonce mat. Celé její snažení bylo korunováno při závěrečném vyhlašování, když obdržela cenu za druhé místo v kategorii žen. Dokázala předstihnout obě elově výše nasazené soupeřky. Před ní se dostala pouze WGM Davaademberel Nomin-Erdene.

 

Petr Staněk (já) jsem uhrál mnohem skromnější výsledek 3,5 bodu (+2 =3 -4, s výkonem 1965). Začal jsem dobře a po 6. kole jsem měl 3,5 bodu. Porazil jsem Šroubovou (1986, Košutka Plzeň), Špreňara (2042, Karlovy Vary) a remizoval např. s Duhayonem (2198, Belgie). Závěrečná tři kola jsem ale utrpěl „velkou rochádu“ a propadl se v tabulce o desítky příček. Poslední dvě kola jsem měl šance, ale nedokázal jsem lepší pozice dotáhnout ani k remíze. Přesto jsem si oproti nasazení polepšil o 7 míst.

 

Průběh turnajového dne byl následující: ráno po snídani jsme absolvovali výlet (koloběžky z Pancíře, hrad Rabí, Turnerova chata a NS Povydří), odpoledne následovala krátká příprava na soupeře (Radka) / spánek (já) a po vítězné partii večeře a koktejl v centru Klatov. Potvrdili jsme si, že se dá hrát s každým vč. talentů. Turnaj byl náročný - všichni naši soupeři byli elově silnější než my. K partiím jsme přistupovali bojovně - několikrát jsme dohrávali poslední v sále. Turnaj hodnotím jako velmi vydařený a určitě se do Klatov zase někdy podíváme.

Článek, partie, výsledky, foto

Petr Staněk