Open Jeseník 2019

V druhé polovině srpna (17. - 25. 8.) jsme se opět zúčastnili open turnaje v Jeseníku. Konkurence kvalitních hráčů a 9 kol ligovým tempem slibovala zajímavý šachový týden. Pořadatelé v čele s panem Koriťákem připravili krásné hrací prostředí - kongresový sál, občerstvení, předsálí pro analýzu a novinku v podobě on-line přenosu. Skvělé bylo i ubytování v hotelu M.
V turnaji A (60 úč.) jsem startoval já (Petr Staněk) 3b/9. Co se týče bodů a nasazení jsem si nepatrně polepšil, ale dobrý pocit mám především ze hry. Na šachovnici jsem měl minimálně o 1,5 bodů víc.
V turnaji B (128 úč.) jsme měli dva zástupce. Miroslav Martinovský s 4,5b/9 hrál většinou s mladými talenty. Ve střední hře je dost jasně přehrával ale v časových tísních mu z výhody zbyly jen remízy. Se svým výkonem moc spokojený nebyl.
Stejně bodů, 4,5b/9, uhrál také Pavel Friedrich. Oproti loňsku hrál o třídu lépe. V nasazení si polepšil o 22 příček a do fide ela si připsal 53 bodů! Vyšel mu především závěr turnaje (+2=2), kde přehrával soupeře 1500-1600 elo. Se svým výkonem byl určitě spokojený.
V bleskovém turnaji (40 úč.) vybojovala Radka Růžičková 6b/9 a umístila se v polovině startovního pole. Letos si užívala roli koučky a moderátorky volnočasových aktivit.
Jeseník je nejenom pěkné město, ale má i úžasné okolí (lázně, parky, lomy, lesy, hory…), čehož jsme s přáteli (Janou Eretovou, Jardou Eretem a Soňou Kubelovou) v menší míře turisticky užívali (Rejvíz, Zlaté Hory). Turnaj patří mezi naše nejoblíbenější. V příští 30. ročníku by to chtělo početnější oddílovou výpravu. V turnaji uspěli hráči z našeho kraje. A turnaj ovládl Pavel Jirásek a v B turnaji zářila celkově třetí Anička Vítová (oba z ŠK Lípa).
Článek Jeseník, Neuman, Krnov, Vyškov
 
Petr Staněk