Tři vítězství v KSŽD

Sobota 9. 2. byla ve znamení šachu. Náš žákovský „B“ tým sehrál v DDM Hradec Králové závěrečná tři kola základní části Krajské soutěže žákovských družstev – skupina západ. Hrálo se rapid tempem 2 x 25 minut + 10 s na tah se zápisem.
Čtvrté kolo jsme měli volno, a tak jsme z Jaroměře vyjížděli až v 9:30. Z minulého srazu jsme měli na kontě tři nerozhodné výsledky.
 
Páté kolo jsme nastoupily proti Loko Trutnov. V miniaturce vyhrál David útokem na krále. Další body přidala Šárka s Tomášem. S remízou za už rozhodnutého stavu souhlasil Vojta.
 
Šesté kolo nás čekal tým Studenec z Podzvičinské šachové školy. Znovu rychle vyhrál David. Šárka udělala několik chyb, přišla o materiál a partii už nešlo zachránit. Do vedení nás dostal skvělou výhrou Vojta. Nejdelší partii sehrál Tomáš, v koncovce těžkých figur s dvěma pěšci navíc souhlasil s remízou.
 
Sedmé kolo proti družstvu Lázně Bělohrad z Podzvičinské šachové školy zvítězili všichni po dobrém výkonu. David, Tomáš i Šárka své soupeře postupně přehráli. Nejnapínavější partii sehrál Vojta. Nejprve se musel bránit tlaku na královském křídle a přišel o e pěšce. Potom ale chytil soupeřovu figuru a vítězství si ujít nenechal.
 
Šárka Marxová
 
Vojta Korityák
 
Tomáš Dřízal
 
David Lesák
 
 
Hráči v sobotu skvěle zabojovali, dokázali vyhrát všechny tři utkání a zaslouženě postoupili do finále A celé soutěže, které se uskuteční 9. 3. Všichni zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci oddílu.
 
 
 
Petr Staněk