KS: ŠŠPM Lipky C – Jiskra Jaroměř B 3,5:4,5

V neděli 19. února 2023 zavítalo naše béčko na akademickou půdu do Hradce Králové, kde se v 9. kole Krajské soutěže východ střetlo s ambiciózním týmem Lipky C, a po urputném boji si do Jaroměře odvezlo nejtěsnější vítězství.
Začnu netradičně odzadu, protože poslední šachovnice dohrála první a první poslední: Na osmé udělal můj mladý soupeř již v 5. tahu hrubou chybu, po které jsem získal celou věž. Ačkoli jsem pak nehrál nejpřesněji (nejlepší tahy jsem viděl, ale nepoznal jsem, že jsou nejlepší - např. jsem ještě mohl dobrat střelce) a černý měl určitou iniciativu, nebylo o výsledku pochyb. Nakonec po několika naprosto zbytečných tazích skončila partie ve 44. tahu matem.
Ostatní partie vezmu z rychlíku, neb si ve svém věku skoro nic nepamatuji:
Na sedmé šachovnici remizovala Šárka černými věžovou koncovku, údajně však stála lépe.
Na šesté remizoval Pavel bílými ve vyrovnané pozici.
Na páté prohrál Roman černými - obětoval věž, ale bílý vrátil střelce a rozhodl útokem na krále.
Na čtvrté vyhrál Milan bílými koncovku těžkých figur s pěšcem více - kdyby černý nepřekročil čas, čekala by ho velmi těžká obrana.
Na třetí remizoval Pavel černými v pozici s mnoha možnostmi pro obě strany.
Na druhé prohrála Radka bílými v divoké partii (jak jinak?!) po zisku dvou figur za věž, ovšem soupeř měl silnou aktivitu, kterou po dlouhém boji přetavil v celý bod.
A nakonec to nejlepší: Na první šachovnici vyhrál Petr černými (za stavu 3,5 : 3,5) po zisku dvou pěšců v koncovce těžkých figur, když se bílý vzdal těsně před matem s králem uprostřed bitevního pole.
 
Honza Kuneš