Bronzový stupínek na Českém poháru družstev

V sokolovně v Třebechovicích proběhl 1. 5. 2017 Český pohár družstev, který se hrál zároveň jako KP družstev v rapid šachu. Na startovním poli nastoupilo rekordních 17 týmů. Hrálo se 7 kol švýcarským systémem tempem 15 min. + 10 s. na tah. Bodování bylo olympijské. Celkem zvítězil Hronov před Slávií HK. Náš oddíl reprezentovaly tři týmy.  „A“ družstvo: 1. Borůvka 3,5 b; 2. Martinovský 3,5 b; 3. Prouza T. 5 b; 4. Kuneš 5 b se po prohře v prvním kole zápas od zápasu zlepšovalo, a zaslouženě vybojovalo 3. místo se 17 body zajišťující postup do republikového kola ČP.

„B“ družstvo: 1. Bém 2 b; 2. Staněk 4,5 b; 3. Růžičková 5 b; 4. Korityák st. 1 b zvítězilo v prvním kole s naším „A“ týmem, poté ještě porazilo Jilemnici, remizovalo se Spartakem Rychnov a v konečném součtu získali 12,5 b.

Jaroměř reprezentovalo také „C“ družstvo složené z talentované mládeže: 1. Chalupa 1 b; 2. Martínek 1 b; 3. Šellei 1 b; 4. Korityák ml. 2 b. Dohromady získali 5 bodů. Do dalších ročníků se budou jen a jen zlepšovat.

Negativně se projevilo odstoupení družstva Studnice po pátém kole, ruční losování bez počítače, díky čemuž se turnaj značně protáhl a zákonitě nevyloučil lidskou chybu při sčítání výsledků. Dále nebývá běžné, že družstvo dostane při volném losu celé 4 body místo dvou. Na to doplatil především B tým, který si musel všechny výsledky poctivě uhrát. Pořadí od 4. do 15. místa bylo velmi těsné. Domácí mohli doplnit počet družstev na sudý např. svým družstvem mládeže. Kladně hodnotím otevřený bufet a připravené ceny pro všechny zúčastněné. Blahopřejeme hráčům „A“ týmu k vybojované 3. příčce a skvělé reprezentaci oddílu!