Oddílový přebor ovládla nadějná mládež

V pěkném prostředí DDM Klíč v Josefově jsme sobotní dopoledne 13. 4. uspořádali Jarní turnaj pro děti a dospělé, který se zároveň hrál jako otevřený oddílový přebor TJ Jiskra Jaroměř. Za šachovnici si našlo cestu 40 šachistů a šachistek z Jaroměře a okolí. Jako každý rok se setkají žáci a rodiče ze všech našich šachových kroužků a mohou si zahrát spolu a s dospělými šachisty z oddílu. Hrálo se na 9 kol tempem 2x10 minut na partii. Celkovým vítězem se stal se 7,5 body Milan Borůvka, který se tak pro rok 2019 může pyšnit titulem přeborníka oddílu. Na druhé příčce se umístil se stejným bodovým ziskem 7,5b (ale díky prohře ve vzájemné partii) Tomáš Prouza. Třetí jsem byl nakonec já (Petr Staněk) před 4. Radkou Růžičkovou (oba 7b). Důležitou roli začínají mít žáci. Nejen že měli ve startovním poli početní převahu (29), ale výrazně se prosadili i bodově a promluvili do konečného pořadí. 1. místo a pohár pro nejlepšího staršího žáka (roč. 2001-2006) vybojoval skvěle hrající Pavel Friedrich s 6,5b (celkově 5.), který většinu turnaje odehrál na předních stolech. 2. mezi staršími žáky (celkově 6.) skončila Šárka Marxová s 6b. Šárka získala také medaili pro nejlepší dívku. 3. nejlepší starší žák oddílu byl Ondra Zolman s 5 body. Pohár pro 1. místo mezi mladšími žáky (2007 a ml.) vyhrál suverénní David Lesák s 6b, před 2. Zdendou Částkem s 5b a 3. Matějem Moravcem s 4,5 body. Na 2. místě mezi dívkami skončila Mariana Uhlířová. Žáci hráli na turnaji skvěle a mnozí přeskočili i některé dospělé! Turnaj proběhl v přátelské atmosféře a přítomno bylo také množství diváků a rodičů. Úspěšné byly také rodinné dvojice či dokonce trojice. Pro zvláště mladší žáky (ti nejmenší byli ročník nar. 2013!) to byl vůbec první turnaj v životě. Všichni zúčastnění zaslouží za předvedené výkony a odvahu hrát s dospělými velkou pochvalu! Akce se hráčům podle ohlasů líbila, všichni si pěkně zahráli, nikdo nezůstal bez bodu a ceny byly pro všechny. Rozhodčím turnaje byl Milan Borůvka a o občerstvení se starala Andrea Matoušová. Na závěr bych chtěl poděkovat všem organizátorům, dárcům cen, spoluhráčům a rodičům, kteří pomohli s přípravou a hladkým průběhem turnaje.

Následující oblíbenou akcí, kterou pořádáme v DDM Klíč, bude v neděli 26. 5. Vomáčkův memoriál – Žákovský turnaj o pohár starosty města Jaroměře.