Bleskové Velikonoce

Městečko Trnávka
V sobotu 27. 4. se v malém městě na pomezí Čech a Moravy konal 35. ročník turnaje v bleskovém šachu, kterého se zúčastnilo 85 hráčů většinou z pardubického kraje. V horní polovině turnaje se na 35. příčce umístil Petr Jecha s 8,5b/16. Protože Petr letos nesehrál ani jeden zápas za družstva v KP, přestoupil na Farmu.
 
Hostinné
V neděli 28. 4. se již 63. ročníku Memoriálu Františka Šoulavého v Hostinném zúčastnila trojce z Jaroměře. Do dlouhé 17-kolové bitvy na 64 polích v konkurenci 62 hráčů usedli David Bém a Mirek Martinovský. Účastníci si turnaj pochvalovali. Za šachovnicí se oběma dařilo spíše průměrně, když shodně s 8,5 b skončili v polovině startovního pole. Třetí zástupce oddílu, Milan Borůvka, byl na turnaji v roli rozhodčího.
 
 
Šternberská věž
Aktivní Petr Jecha šachově nezahálel ani v neděli 28. 4. V dalekých Babicích u Šternberka se zúčastnil třetího ročníku mezinárodního rapid turnaje Stříbrná šternberská věž. V 9 kolech tentokrát rapid tempem 2x15 minut změřilo své šachové umění 56 účastníků. Petr dosáhl pěkného úspěchu, když obsadil 12. příčku a s 5,5 body předstihl tři titulované hráče.
 
Petr Staněk