5. vánoční turnaj v Červeném Kostelci

V předvánoční sobotu 21. 12. 2019 si na rapid do Červeného Kostelce našlo cestu 13 hráčů z našeho oddílu. Hrálo se 9 kol tempem 15 minut na partii. Vzhledem ke kolizi s několika dalšími akcemi startovalo v turnaji 45 šachistů a jedna šachistka. V turnaji zvítězila trojce 1. Solil, 2. Kopec, 3. Vizibla. Nejlépe si z našeho oddílu vedla 10. Radka Růžičková s 5,5 b. Stejného bodového zisku dosáhl i Mirek Martinovský. O půl bodu méně jsem měl já (Petr Staněk), Tomáš Prouza a Honza Kuneš. Tři body uhrál Emanulel Pokorný. Turnaj se povedl i našim mladým. 4 body vybojoval Matyáš Nárožný a Ondra Zolman. V zákulisí se o turnaji mluvilo jako o „neoficiálním oddílovém přeboru“, protože se zúčastnilo plno začínajících dětí z našich šachových kroužků. Na to, že šachy hrají teprve krátce, si vedli v konkurenci dospělých hráčů přímo skvěle a zaslouží velkou pochvalu. Vojta Petrovský, Petr Záliš, Tonda Novotný a Jarda Suchý. Rozhodčího dělal s přehledem Milan Borůvka. Po turnaji proběhlo tradiční zhodnocení ve Stolínu.
Fotogalerie – foto našich hráčů a některých soupeřů
 
 
Petr Staněk