KP: Jiskra Jaroměř – Vrchlabí 4:4 aneb pár vět a fotek od někoho, kdo zápas téměř neviděl, protože se Radka na psaní reportáže vykašlala…

V neděli 16. 2. 2020 jsme doma sehráli 8. kolo KP proti Vrchlabí. Na to, že soupeř přijel v kvalitní sestavě s Hálou, Šafaříkem a Tejkalem, byl konečný verdikt v podobě remízy 4:4 přijatelný. Nic zásadního však neřešil.
Za nás zvítězili Pavel Čech, Pavel Prouza a Tomáš Prouza. Remízu přidali Honza Kuneš a Radka Růžičková. Radka si zároveň odbyla premiéru jako rozhodčí. Zápas jsem viděl jen v úvodu, to víte chřipka je sviňa. Podle přímých účastníků a očitých svědků byl mimořádně napínavý. Kdo se chce ponořit do atmosféry, tomu doporučuji kromě fotek (moje a Davida) prostudovat také partie na webu ŠSČR, které jsem pro vás nadšeně přepisoval. Když se podíváte na tabulku, budete zděšeni její vyrovnaností.
Ani tři kola před koncem není nic jasné a do boje o medailové příčky se rozhodla promluvit další dvě družstva, které jsme mj. porazili, Hronov a Lípa. Do závěrečných kol nás čekají partie proti nevypočitatelným družstvům, které se budou prát do posledního tahu o záchranu…
 
Marcel Duchamp: „Ne každý umělec je šachistou, ale každý šachista je umělcem.“
 
Petr Staněk