KS: Česká Skalice – Jiskra Jaroměř B 2:6

Druhou adventní neděli 4. 12. 2022 jsme nastoupili doma, ale netradičně jako hosté, ke 4. kolu Krajské soutěže východ proti týmu z České Skalice.
Dohrával jsem tradičně jako poslední, tak nemám žádné fotky, ani jsem pořádně neviděl partie. Naštěstí pěknou reportáž Vládi Veleckého najdete na webu České Skalice, kde jsou fotky a dokonce i partie. Já přidám jenom pár postřehů:
První dohrál Honza Kuneš, když soupeř přehlédl věž. 1-0 
S remízou ve složité věžovce byla spokojená i Šárka Marxová. 1,5-0,5
Po podepsání remízy analyzovali skoro všichni v místnosti v závěrečné pozici Šárkou navržené 25...f5
Bohužel s horším časem na hodinách udělal hrubku Pavel Halbich. 1,5-1,5 
Já jsem měl vyrovnanou pozici a na ostatních šachovnicích jsme stáli líp. 
Radka Staňková ve Španělské vařila z vody drobnými hrozbami na královském křídle, až soupeř udělal chybu. Partii zakončila útokem na krále. 2,5-1,5
Po 32. Sh7+ se černý vzdal
Pavel Prouza po podivném zahájení 1. e4 e6 2. Je2 c5 3. Jg3 přehrál černými soupeře, obsadil volný sloupec a získal ve střední hře pěšce. Soupeř s horším časem na hodinách už žádný zvrat nevymyslel. 3,5-1,5 
To Milan Borůvka si pěkně zaútočil. Soupeř hrál královsko-indickou výstavbu dle mého pasivně. Nepřišel klasický nástup na královském křídle f5-f4, ale naopak to byl černý, co se bránil. Ale neubránil. 4,5-1,5 
Motor ukazuje po 32. f6 +9 při rovném materiálu. Na 32...Vc8 Milan pokračoval 33. f5 exf5 34. Jxf5 gxf5 35. Vg7 a za tři tahy bylo po partii...
Ucelenou partii sehrál i Petr Doubek. Rozhodl útokem na krále po g sloupci. 5,5-1,5.
Já (Petr Staněk) jsem už za jasného stavu jsem nabídl remízu v asi remízové koncovce lehkých figur.
BNT - nic tam není, ale blicejte to s 3 minutami na hodinách když už o nic nejde
Díky vysokému vítězství ve 4. kole stále okupujeme první místo v tabulce. 
Příště nás čeká opět doma Panda.
 
Petr Staněk