Tak došlo i na B...

Nedělní 10. kolo Krajské soutěže východ 5. 3. 2023 jsme měli hrát doma, ale protože v naší hrací místnosti nocovali celý víkend pionýři z Pardubic, byli jsme rádi za azyl, který nám ve svojí klubovně poskytli kamarádi z Červeného Kostelce. Zvláštní pocit hrát domácí zápas venku. Hodinka spánku navíc soupeřům nespíš prospěla. 
Partie jsem vůbec neviděl, vše mám odposlechnuto od spoluhráčů z auta a z tiskovky. K psaní reportáže se nikdo neměl, tak jen v několika větách: Jako první dohrávala Šárka v cca 20 tazích. Podle mě měla hrát dál. Další remízu přidal Honza, prý vznikla plochá pozice a už ho to nebavilo. Do velké časové tísně se dostal Pavel Halbich a v koncovce čtyř jezdců spadl na čas. Poté srovnal ve výměnné francouzské Luboš. Pavel Prouza postavil šipku, měl to prý horší, ale soupeř nevěděl jak na to. Dlouho bojoval Milan, jak jinak ve věžovce. Já (Petr Staněk) jsem si myslel, že stojím celou dobu vyrovnaně. Přehlédl jsem však pěšce a dalšího sem na f5 obětoval. Sice se mi krásně rozehrál střelec, za kterého mi dal soupeř věž. Po výměně dam jsem lehce zaplaval a chybně ohodnotil vznikající koncovku s kvalitou navíc. Soupeř byl prostě lepší, viděl víc a počítal dál a zaslouženě zvítězil postupem pěšcové laviny na královském křídle. Jako poslední dohrával Petr Doubek. Prý stál lépe do poloviny partie, ale od střední hry už to nebylo ono. Protihráči zvítězili nad vedoucím družstvem soutěže 4,5 a Červeným Kostelcem se nesly oslavné chorály. Navrhuju hrát od příští sezóny všechny zápasy doma.
Prohra nám nevadila, protože od minulého kola jsme jistojistě první, nikdo nás v tabulce už nemůže přeskočit. A jak říká kapitán Milan: "Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali...".
 
Petr Staněk