KS: těsná výhra s Rychnovem

V neděli 4. 11. jsme sehráli 2. kolo Krajské soutěže východ doma proti družstvu Spartak Rychnov n K. A. Nastoupili jsme bez dvou hráčů základní sestavy a očekávali vyrovnaný duel s velezkušeným soupeřem. Poděkování patří Tomáši Prouzovi, který přišel na utkání první a pomohl mi nachystat šachy a hodiny.
S velmistrovskou remízou souhlasil asi po hodině hry Roman Kudr na 2. šachovnici. Soupeř Bohumil Kotyza rozehrál svou oblíbenou výstavbu d4, c3, Sf4, e3. Roman se snažil o figurovou hru, ale k vážnějšímu boji nedošlo. 0,5 - 0,5
Za chvíli přidal na 6. šachovnici půlku i Standa Pultar. Soupeř Milan Plachetka si připravil méně známou variantu skotské, a když se po výměnách vyčistila šachovnice od přebytečných figur, tak se soupeři dohodli na remíze. 1-1
Na 7. desce hrající Honza Kuneš měl s panem Krupičkou více než nadějnou pozici, ale bohužel málo času, což vyústilo v nerozhodný výsledek. 1,5 - 1,5
Poté vešel do hrací místnosti Mirek Martinovský,  velký fanoušek našeho B týmu. Omrkl zkušeným okem stav utkání, pozice na šachovnicích a s výrazem věštce uhádl přesně výsledek utkání i jak dopadnou všechny partie! A jak předpověděl, tak se i stalo...
Radka Růžičková, hrající na třetí desce s Iljou Marešem, přehrála soupeře v zavřené sicilce, zinkasovala pár pěšců a zvýšila na 2,5 - 1,5.
Poté prohrál Tomáš Prouza, když v průběhu střední hry přišel o pěšce, nenašel ve střelcové koncovce cestu k záchraně. 2,5 - 2,5
Já (Petr Staněk) jsem s Pavlem Krejcarem na 5. desce dlouho manévroval a po chybném f3 jsem spustil sem útok na královském křídle, zinkasoval pěšce a potom i partii. 3,5 - 2,5
Na 6. hrál Rosťa Pala s Lubošem Hubkou svěšnikovu sicilkou. Luboš získal krytého volného pěšce a duel dovedl metodicky přesnou hrou do vyhrané věžové koncovky. 4,5 - 2,5
Jako poslední dohrával na 8. šachovnici Karel Chalupa proti Jaroslavu Cvejnovi. Hrála se francie a v partii plném vazeb se vše točilo kolem centrálních polí d4 a d5. Partie po výměnách přešla do nejasné věžové koncovky, kde zůstal sice bez dvou pěšců, ale s postouplým pikem na d3 a aktivní věží na druhé řadě. Soupeř se už dostával do časové tísně. Karel se vše snažil vyřešit radikálně a přešel do prohrané pěšcovky. Partii hrál se zdravotní indispozicí, a tak mu patří dík, že nastoupil a pomohl tak k výhře družstva. 4,5 - 3,5
Se dvěma výhrami jsme stále v čele tabulky KS východ a těšíme se na nové partie a zápasy v dalších kolech.
 
Petr Staněk (rozhodčí)