Májový rapid v Červeném Kostelci

V sobotu 11. 5. si do Červeného Kostelce na Krajský přebor jednotlivců v rapid šachu našlo cestu 57 šachistů a šachistek. Hrálo se 9 kol tempem 2 x 15 minut na partii a turnaj bychom mohli díky účasti dvou hráčům z Polska nazvat mezinárodní.
 
Pískal hlavní sudí Milan Borůvka a za šachovnicí náš oddíl reprezentovali 4 hráči: Tomáš Prouza 5b, Miroslav Martinovský 4,5b, Matyáš Nárožný 4b a Martin Lelek 3b.
Mirek mi poslal krátké hodnocení: „Kupodivu jsem hrál dobře, o čemž svědčí suverénně nejlepší pomocné hodnocení z hráčů s 4,5 body. Bohužel, poslední partii, kdy jsem měl v koncovce o pěšce více, jsem v časové tísni zkazil a prohrál. Tomáš nebyl se svojí hrou spokojen, ale uhrál o půl bodu více. Oba mladí hráči Nárožný s Lelkem uhráli slušný výsledek.“
 
V turnaji startovali také žáci, kteří pod trenérským vedením Karla Sourala nově posílí náš oddíl: Přemysl Řezníček 3,5b, Stela Archlebová 3b a Vendula Jarešová 2b.
Akce, které pořádá v Červeném Kostelci pan Jaroslav Vacek, mají tradičně organizačně skvělou úroveň a v regionu patří k nejoblíbenějším. Navíc si jako bonus Matyáš s Martinem uhráli 4. VT.
Jestli dorazí nějaké fotky, tak je přidám laughing.
 
Petr Staněk