Dětský den plný šachu

V Jaroměři v parku vedle knihovny se v neděli 29. 5. 2022 odpoledne od 14 do 17h uskutečnil Dětský den pořádaný DDM Klíč a hlavní koordinátorkou Ing. Andreou Matoušovou. Akce se pod patronací města zúčastnilo plno spolků a sportovních klubů (Maxim, basket, vodáci, kroužky pod DDM Klíč apod.) a nemohl chybět ani náš šachový oddíl TJ Jiskra Jaroměř. Šachové stanoviště včetně šachových souprav, krásného šachového razítka a obrovských zahradních šachů připravili právě Andrea Matoušová a Pavel Trchalík.
V představení pravidel šachové hry, našeho oddílu a šachových kroužků pro mládež se postupně vystřídali Mirek Martinovský, Honza Kuneš a já s Radkou.
Minimálně stovka dětí, rodičů, zájemců a návštěvníků usedla za šachovnici, zahráli si partii, poznali šachové figurky (ti menší) a dostali kromě razítka i perníček ve tvaru šachové figurky.
Největší frmol mezi návštěvníky byl podle mě u zahradních šachů, kde soupeřili jak zkušení šachisté, tak si s figurkami zahráli i ti nejmladší.
Akce se myslím mimořádně povedla. Šachy se dostaly do povědomí dětí i dospělých i díky super organizaci a systému odměn pro dětské návštěvníky. Vyšlo počasí a celkově to byla skvělá propagace šachové hry.
 
Petr Staněk